• autor: Stalinstreet, 2014-11-02 17:37

Canarinhos Skórzewo- Promień Opalenica 1:1

W niedzielne popołudnie starły się dwie drużyny z czuba A-klasowej tabeli.

Przy pięknej, jesiennej pogodzie, kibice obejrzeli mecz pełen emocji.

Taktyka Promienia na ten mecz mogła być tylko jedna. Przy bardzo przetrzebionym składzie, trener ustawił drużynę defensywnie. Założeniem było kasować działania przeciwnika w ofensywie, starać się grać z kontrataku.

Takie ustawienie drużyny Promienia okazało się bardzo słuszne. W 12 minucie po składnej akcji opaleniczan, Krzysztof Paryzek wykańcza akcję spokojnym strzałem obok bramkarza gospodarzy i mamy 1:0

Zdecydowanie więcej z gry mieli gospodarze, cóż z tego skoro Promień w 28 minucie wyprowadza kolejny kontratak, Jan Zimny popisuje się genialnym podaniem i po raz kolejny "Parys" ma stu procentową sytuację do podwyższenia rezultatu. Niestety tym razem bramkarz Canarinhos staje na wysokości zadania, i nie pozwala na zmianę rezultatu.

Do szatni schodzimy z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie.

Dalej więcej z gry mieli gospodarze. To oni byli więcej przy piłce.Moment dekoncentracji w polu karnym spowodował, że po próbie uderzenia gracza Canarinhos, piłka w stylu bilardowym trafia do naszej bramki. Dobrze grający goalkeeper z Opalenicy nie miał najmniejszych szans na obronę.

W 50 minucie spotkania wynik na tablicy 1:1

Gospodarze dalej szturmują naszą bramkę, ich starania nie przynoszą zmiany rezultatu.

Promień konsekwentnie trzyma się założeń taktycznych. Dalej gramy z kontrataku. Kilka z tych prób, mogła zmienić wynik spotkania. Zabrakło piłkarzom Promienia szczęścia (dokładności?) by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Dla przykładu, Bartek Remplewicz wyprowadza z połowy boiska indywidualną kontrę, mija kilku przeciwników, staje sam na sam z bramkarzem, niestety zabrakło pół kroku by zakończyć piękną akcję golem. Swoją drogą wielki szacun dla piłkarza, który metryką zapewne zawstydziłby nie jednego gracza na boisku. Nie wiedziałem, że w tym wieku można tak szybko biegać.

Po końcowym gwizdku mamy wynik 1:1

Podsumowując dzisiejsze spotkanie, jestem pod wielkim wrażeniem, jak udało się trenerowi Promienia połączyć doświadczenie z młodością. Wielu piłkarzy z którymi miałem przyjemność grać, dalej stanowią podporę drużyny. Stare "lisy" pokazały charakter. Pan Profesor Piątek, mistrz środka pola "Dziekan" nie do przejścia Tomek Cichy, mistrz przechwytów "Piciu" pokazali, że piłka nożna to gra gdzie umiejętności są ważne, ale rutyna robi różnicę...

Do zobaczenia na kolejnym meczu opalenickiej ekipy.